Archive | Грудень 2013

Умілі руки

Ми працюємо!

декоративно-прикладне мистецтво
Переглянути усі фотографії

Наші вироби…

 

Три свята у неділю.

Актори і глядачі.

Актори і глядачі.

У неділю 22 грудня з нагоди дня святителя Миколая Мир Лікійського товариство імені преподобного Ніколи Святоші разом із учнями дитячої творчої студії «+АРТОС+», що при Свято-Миколаївському храмі вирушили з музичною виставою по дитячих закладах Луцька. Як і було заплановано – відвідали три заклади, а саме:  дитяче відділення Волинської обласної психіатричної лікарні, молодіжний центр реабілітації інвалідів з дитинства «Джерело життя» та спеціальну школу-інтернат, що у селі Липляни, Ківерцівського району.

Дорогий подарунок.

Дорогий подарунок.

У театралізованій постанові волонтери навчали діток, що злі вчинки приносять людям біду і лихо, а щира молитва оберігає від зла і рятує навіть у безвихідній скруті. Виставу прикрасили своїм співом Софія Буханцова з піснею «Ангели» і Оля Коренга з веселою композицією «Святий Миколай». Традиційні дитячі вірші були нагороджені солодкими подарунками, веселим настроєм і шоу з літаючою рибкою-клоуном.

Вихованці реабілітаційного центру «Джерело життя» привітали з минулим Днем Ангела настоятеля Свято-Миколаївського храму протоієрея Миколая Коренгу і подарували чудову паперову фігурку ангела, виготовлену своїми руками. Батюшка пообіцяв, що цей цінний подарунок повинен належати самому святителю і тому він займе почесне місце на різдвяній ялинці у храмі.

This slideshow requires JavaScript.

Фотогалерея

Читати про подію на сайті Волинської єпархії

День святителя Миколая Мир Лікійського

Ікона святителя Миколая з акафістом (з житієм).

19 грудня Свято-Миколаївська громада вшанувала свого небесного заступника. І хоча престол майбутнього храму планується освятити на честь перенесення мощів святителя Миколая, у цей день в храмі витало особливе піднесення, і людей прийшло більше ніж завжди.

Настоятель громади протоієрей Микола Коренга у словах проповіді наголосив на особливій благодаті чудотворіння святителем Мір Лікійським. Цей духовний дар Божий логічно доповнював життя святителя Миколая, сповнене милосердя і таємних благодіянь. Кожен з нас може сотворити чудо, адже завжди є ті люди, для яких, звичні для усіх, життєві блага недоступні. І буває, що кілька гривень, або іграшка, з якої виросли наші діти, подаються ближнім і стають для них несподіваним і благодатним чудом, за яке вони не раз прославлять Бога.

Після святкового молебна парафіяни в свою чергу привітали настоятеля з Днем Ангела і отримали традиційні у цей день подарунки — хоч скромні, але пам’ятні, оскільки були виготовлені колективом дитячої творчої студії «+АРТОС+», яка діє при храмі.

Зустріч з неповносправними у Свято-Миколаївському храмі

Перевірено! Найкраща форма спілкування - дружня бесіда.У п’ятницю 6 грудня в Свято-Миколаївському храмі відбулися збори православного молодіжного товариства імені преподобного Ніколи Святоші приурочені до Міжнародного дня інвалідів.

Основною темою зустрічі стало обговорення можливості повноцінної інтеграції неповносправних у суспільство, а саме – інформування суспільства, поліпшення ставлення та підтримка для людей з обмеженими можливостями.

До гостей з вітальним словом звернувся братчик товариства і координатор роботи з неповносправними Максим Михайлюк – програміст за спеціальністю. Серед запрошених були Олексій Курбанов ‑ 3D-дизайнер, Володимир Макарчук – спортсмен і учасник параолімпійських змагань, Оксана Капішевська – юрист. Приклад цих людей ясно вказує, що інвалідність ‑ це не вирок. Неповносправні можуть бути повноцінними членами суспільства, фахівцями в різних сферах діяльності. Але найбільша користь, яку приносять такі люди – це приклад нездоланної сили волі, при тому, що часто молоді і здорові люди впадають у відчай лише при найменшому натяку на труднощі.

Приклад мужності і незламної сили волі.Гості поділились міркуваннями щодо заходів, які могла б проводити Церква, з метою полегшити соціальну адаптацію неповносправних, а з іншої сторони ‑ навчити суспільство християнському ставленню до таких людей.

У ході бесіди настоятель Свято-Миколаївського храму згадав про святих Православної церкви, які несли через життя нелегкий тягар інваліда. Самим відомим з таких святих є преподобний Пімен Києво-Печерський (Пимен Многоболезненный XI ст.), який будучи від народження лежачим, у 12 років став насельником Київської обителі. Також згадали про новомученика Федора Тобольського, лежачого інваліда, духовними порадами і молитовною підтримкою якого заручались навіть священнослужителі – подвижника розстріляли 1937 року за «контрреволюційну агітацію».

Зрештою, усі прийшли до висновку, що у світлі віри Христової стає явним Божий промисел щодо особливих людей – це саме їх життя, як заклик творити добро, як поштовх, що пробуджує у серці справжню християнську любов. І через тисячу років, як спонукання до дії, звучать слова преподобного Пімена Багатохворобливого: «І хворий, і той, хто доглядає його отримують рівну нагороду».

Є таке служіння - Вислухати!На завершення зустрічі гостям вручили продуктові набори. Слід зазначити, що продукти були придбані на кошти з карнавки, яка з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта розміщена у храмі Всіх Святих землі Волинської для допомоги неповносправним.

Ну... зрозумійте!..

Товариству імені преподобного Ніколи Святоші – 10 років!

У неділю 1 грудня зібрання товариства Ніколи Святоші було особливим – ювілейним. Адже 2013 року виповнюється десятиріччя його заснування. З цієї нагоди на збори були запрошені усі екс-голови товариства.

Час відведений на зустріч пройшов у цікавих спогадах і бесідах. Присутні висловили надію, що досвід колишніх чільників товариства стане у пригоді товариству сучасному, допоможе краше розгледіти перспективи розвитку і уникнути прихованих загроз.

Ну, і звичайно, куди ж без фуршету?!