Літопис храму

Освячення куполу і хреста для майбутнього Свято-Миколаївського храму Луцька.

Святитель Миколай для православних лучан вже упродовж віків є улюбленим святим, адже він є покровителем міста Луцька. З часу, коли у 50-х роках ХІІІ століття, саме заступництвом святого Миколая, Лучеськ був врятований від захоплення монголо-татарами, містяни повсякчасно відчувають особливе покровительство цього угодника Божого.

Існував в Луцьку, свого часу і храм святителя Миколая, розташований у Старому місті, але на початку ХVII століття він зазнав руйнації та більше не відновлювався.

А вже у наші часи, в районі вулиці Володимирської вже сучасного Луцька, була заснована парафія святителя Миколая Мир Лікійського та розпочалося будівництво храму.

Варто зауважити, що будівництво нової церкви йде успішно. І вже невдовзі будівля буде прикрашена куполом. Хрест і купол для майбутнього храму Святителя Миколая з благословення керуючого Волинською єпархією УПЦ єпископа Нафанаїла освятив настоятель парафії протоієрей Валентин Марчук.

Ця знакова подія відбулася в день великого свята Різдва Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна 7 липня, яке цього року припало на воскресний день. По завершенні Божественної Літургії, отець Валентин Марчук звершив чин освячення надкупольного хреста і купола, після чого вірні мали можливість приложитися до освяченого хреста, який прикрашатиме новозбудовану святиню.

“Ми сподіваємося, що вже цими днями купол і хрест будуть підняті і увінчають собою храм, який ми будуємо. Нас усіх вже наповнює невимовна пасхальна радість, яку можна висловити лише одними словами “Христос Воскрес!”, – сказав, у своєму слові до парафіян, протоієрей Валентин Марчук.

Свято-Миколаївська парафія у цій частині міста Луцька, хоч існує віднедавна, але вже стала вагомим православним духовним осередком мікрорайону. Першим настоятелем храму був священик Сергій Новак, другим – священик Миколай Коренга. Найвагоміший вклад в будівництво вніс попередній настоятель голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), а відтепер, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, цей послух несе голова Просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Престольне свято у храмі святого Миколая.

22 травня 2019 року, у тимчасовому храмі Свято-Миколаївської громади відзначили престольне свято.

З благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла літургію очолив благочинний новоутвореного Луцького центрального округу, протоієрей Олександр Богданов, якому співслужили настоятель храму, протоієрей Валентин Марчук, клірик храму ієромонах Ілля (Вишневський), протоієрей Богдан Гринюк та ієрей Володимир Гринюк.

Під час літургії була піднесена посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я.

Наприкінці богослужіння, протоієрей Олександр Богданов привітав Свято-Миколаївську громаду з престольним святом, бажаючи Божого благословення у подальшому будівництві та постійного молитовного покровительства святителя Миколая Чудотворця.